Get your own free Blogoversary button!
Kategorie: Wszystkie | Krok Po Kroku - Tutoriale | Kuchennie | Papierowo | Paplanina | Recycling | Szewska Pasja
RSS

Krok Po Kroku - Tutoriale

sobota, 21 lutego 2009

 Od zawsze chciałam mieć własne METKI. Moc internetu sprawiła, że znalazłam kilka sposobów na ich zrobienie. Pokażę Wam jeden z tych, który najbardziej mi odpowiada i chyba efekt jest najfajniejszy :)

Potrzebujemy:

tasiemkę bawełnianą (ja kupiłam białą i połowę zabarwiłam naparem z herbaty), papier transferowy (w moim przypadku Emtec), projekt zaprojektowanej metki (na zdjęciu wydrukowany na papierze zwykłym)

metki1

Plik z projektem metki konwertujemy na format "jpg" i tworzymy jego odbicie lustrzane (tylko w ten sposób dobrze odprasuje się nam na tasiemce), drukujemy na papierze transferowym (najpierw jednak najlepiej wydrukować go na zwykłym papierze, w celu sprawdzenia czy wszystko jest OK) :)

metki2

Tniemy arkusz na paski

metki3

Przykładamy do tasiemki i wprasowujemy (zielone znaczniki powinny zmienić kolor na pomarańczowy, wtedy wg producenta zakończył się proces wprasowywania)

metki4

W celu uzyskania matowego wyglądu metek (takie są moje) odrywamy papier jak jest jeszcze gorący od tasiemki i czekamy na jego całkowite!!! ostygnięcie. Następnie, żeby utrwalić kolor prasujemy jeszcze przez zwykłą kartkę do drukowania przez 10 sekund (nie więcej!) ---> ja prasowałam dłużej i metki już zostały na wieki wtopione w kartkę :)))

Gotowe metki tniemy wg uznania:

metki5

Zrobione! Teraz już każdy może mieć swojej własnej produkcji metki :)

metki6

W razie pytań piszcie, postaram się pomóc w razie potrzeby :) Pozdrawiam!

PS: zapomniałam o najważniejszym!!!!!!! Metki drukujcie na zwykłej drukarce ATRAMENTOWEJ!!! Laser odpada, bo wytwarza za wysoką temperaturę! :) no, to by było na tyle :) Buziaki

piątek, 13 lutego 2009

Inspirację oczywiście znalazłam w sieci na stronce ----> Sew, Mama, Sew! gdzie jest mnóstwo tutoriali co i jak uszyć. Stety czy niestety wszystko jest po angielsku, ale ja, jako córka polonistki zdecydowałam, że po polsku tez musi być, bo niby czego nie?! Wprawdzie moje zdolności w tej materii nie są rewelacją, ale od czegoś trzeba zacząć, czyż nie? :)  

Etui na chusteczki nie wymaga nie wiadomo jakich zdolnośći, to raczej zadanie dla takich jak ja - początkujących w szyciu. Polecam, bo etui może być naprawdę fajnym upominkiem dla kogoś bliskiego... a jego wykonanie jest naprawdę proste!

No to do dzieła! krok po kroku - Jak wykonać etui na chusteczki:  

 1. Wycinamy 2 postokąty o wymiarach 16 x 17 cm, po czym zszywamy je ze sobą (pozostawiając mały otwór, który umożliwi odwrócenie na prawa stronę)

kurs1

 2. Odwracamy na prawą stronę i dokładnie prasujemy, następnie składamy jak na obrazku poniżej (lekko nakładając na siebie)

kurs2

 3. Złożony prostokąt spinamy szpilkami i zszywamy

kurs3

 4. Po zszyciu wygląda tak... wyciagamy szpilki i...

kurs4

 5. Wywracamy na właściwa stronę

 kurs5

 6. Wypełniamy chusteczkami i GOTOWE! :)

kurs6

Poniżej efekty mojej nocnej współpracy z maszyną :)))

Etui1

Etui2

Etui3

Etui4

Etui5

Pomyślałam sobie, że etui mogłoby być w formie breloczka przypinanego do spodni czy torebki, trzeba tylko doszyć jakąś pętelkę i guzik, żeby chusteczki nie powypadały :) Mi niestety skończyły sie już i nity i breloczki, więc ja na swoje dopiero czekam, może Poczta się postara i szybko je dostanę...? :)

Pozdrawiam! :)